Labioplasti

Labioplasti Nedir?

Labioplasti labiumların küçültülmesi ve düzeltilmesi ameliyatıdır. Özellikle son yıllarda cinsel estetik operasyonlarında en sık yapılan ameliyat türü diyebiliriz. Doğuştan, ergenlikten gelen sarkan veya şekil bozukluğu olan labium dudakların anatomiye uygun bir şekilde düzeltilmesine labioplasti denir. Labioplasti ameliyatı özellikle genç kızların bir problemidir. Labiumlar tamamen kadın genital organlarının dış kısmındadır. Dolayısıyla kızlık zarıyla bir yakınlığı bulunmamaktadır. O nedenle ameliyatlar güvenli bir şekilde genç kızlarda da yapılabilmektedir.

Labioplasti Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Kişilerde öncelikle özgüven kaybı oluşur yani oranın anatomisinin düzgün olmaması kişilerde özgüven kaybı, cinsel ilişkide ağrı, cinsel ilişkiye girememe bazen o bölgenin aşırı derecede nemli kalmasına bağlı labiumların büyük olmasına bağlı sık vajinal enfeksiyonlar görülmektedir. Bunun dışında dar kıyafet giyememe, pantolon giyememe, bisiklete binme gibi aktivitelerde bu bölgede ağrı oluşabilmektedir.

Sizi Arayalım

  Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatları genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Genel anestezi de daha çok hastane ortamında, eğer daha basit bir düzeltilecek durumsa lokal anestezi ile kliniklerde yapılabilmektedir. Ameliyat tekniği her hastadan her hastaya göre değişebilmektedir. Yani hekim bunu hastanın tercihine ve isteğine göre belirlenmelidir. Birtakım teknikler vardır. Önemli olan hastanın isteğine göre o bölgedeki sarkan dokuların çıkarılması ve düzeltilmesi her iki labium arasındaki herhangi bir eşitsizlik varsa bunun orantılı bir şekilde estetik hale getirilmesidir.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Riskler Nelerdir?

  Her ameliyatta olduğu gibi labioplasti ameliyatı sonrada birtakım riskler bizleri beklemektedir. Özellikle o bölge kanlanmaya çok müsait olduğu için ameliyat sonrası kanama, anatom dediğimiz durum oluşabilir. Eğer düzgün teknikler kullanmazsak iyileşme sürecinden sonra o bölgede testiri dışı görünümlü bir görüntü oluşabilir. Bunu dışında yara yerinde enfeksiyon zaman zaman sık görülmeyen karşınıza çıkabilecek sorunlar oluşabilir ama düzgün ve titiz bir ameliyat tekniğiyle olduğu zaman sorunsuz bir şekilde bu tip ameliyatları gerçekleştirebiliriz.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Labioplasti ameliyatları tek başına yapıldığında hastanede kalmayı çok önermiyoruz. Birkaç saat sonra hastamızı taburcu edebiliyoruz. Ağrı ve hafif kanama ameliyat sonrası ilk dönemlerde görülebilir. Belli aralıklarla o bölgeye buz uygulamaları önermekteyiz. 2-3 gün sonra günlük yaşamına, iş hayatına rahatlıkla kişi dönebilmektedir. Genellikle eriyen dikişler kullanılır. Ortalama 1 ay içinde dikişler erimiş ve kaybolmuş olur.

  Vajinoplasti ve Labioplasti Ameliyatı Aynı Anda Yapılabilir Mi?

  Vajinoplasti ve labioplasti ameliyatları tabi ki aynı seansta yapılabilir. Sadece hem ameliyat süresi uzamasına hem de hastanın ağrılarının biraz daha fazla olmasına neden olabilir ama ikisi rahatlıkla aynı esnada yapılabilir.

  Doktora Sor

   Detaylı Bilgi & Randevu Almak İçin;

   0552 722 1 722

   FAYDALI BİLGİLER

   Genital Estetik